Kemi qeshur pafund me humorin e tij, Arben Dervishi tregon jetën në USA

0
36

Arben Dervishi është një ndër aktorët që i mungon skenës shqiptare. Ai jeton prej vitesh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, duke u shkëputur në këtë mënyrë edhe nga rolet. Megjithatë për publikun mbetet po aq i preferuar sa dikur.

I ftuar në ABC e Mëngjesit, sot Arbeni ka treguar si u largua drejt Amerikës dhe fillimet e vështira.

Për herë të parë në Amerikë më ka dal llotaria. Kam ikur në 2003, kam ndejtur një vit dhe nuk më ka pëlqyer. Kam ikur nga suksesi, kisha një recital me Zamira Kita dhe kisha shumë sponcorizime. Largohem në Amerikë dhe marr goditje. Ç’është ky vend, të gjithë ikin me atë idenë Amerikë.

Më merr një televizion në Michigan e kishte ndërtuar një deputet i PD dhe më mësuan atje, bashkë me dy fëmijë ndërtuan një tv, po u mbyll dhe kaq, u ktheva në Shqipëri më pas”, tha ai. l.k/abcnews.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here