“Tërbohet” Liqeni i Shkodrës, dallgët përplasen me shëtitoren

0
221

Pasditen e sotme liqeni i Shkodrës ka arritur pikën e tij maksimale për shkak të situatës së krijuar nga reshjet e shiut ditët e fundit.

Pas ngritjes së nivelit të ujit dhe erës që po frynte, liqeni ngjan me një det, pasi dallgët arrijnë në disa metra duke u përplasur me shëtitoren e Shirokës.

Po kështu situata paraqitet edhe në Obot, ku niveli i ujit në rrugë arrin në 80 cm, ndërsa rruga është e bllokuar prej ditësh për mjetet e ulëta./a2news.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here