Te telat me gjemba, mbi vinç, apo në majë të pemës, “tribunat” më ekstreme të tifozëve të futbollit

0
55

Tifozët janë shpirti i futbollit. Përgjatë vitit 2020, ata munguan në shkallët e stadiumeve dhe në shumë shtete, përfshi edhe Shqipërinë, ende nuk lejohet prania e tyre në stadiume. Por, përgjatë historisë më shumë se 150-vjeçare, tifozët kanë gjetur mënyra të ndryshme për të mos humbur ndeshjet e skuadrës së tyre të zemrës. Fotot e publikuara nga FIFA tregojnë disa nga vendet më ekstreme ku tifozët janë pozicionuar për të ndjekur idhujt e tyre të shkelmojnë topin për 90 minuta./a2news.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here