Rakacolli “shkel me dy këmbë” rregullat që vendosi vetë, shfaqet pranë socialistëve në mbledhjen e shtabit elektoral. Ja fotot që u zhdukën brenda sekondave

0
39

Prej muajsh, Komiteti Teknik i Ekspertëve i bën thirrje qytetarëve që të respektojnë masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit ndërsa nuk kanë të sosur shkeljet e zyrtarëve të qeverisë. Këtë herë, zv ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli është parë në mbledhjet e shtabeve elektorale që po zhvillohen nga Partia Socialiste.

Ishte vetë ish zv/Ministrja e Punëve të Brendshme, Elona Gjebrea, e cila publikoi fotografitë ku dukeshin më shumë se 10 persona të pranishëm, një pjesë e të cilëve ishin pa maska. Pra, qeveria që bën vazhdimisht thirrjet “mbani maska” dhe “respektoni distancën sociale”, nuk i respekton vetë ato që i sugjeron popullit.

Postimi i parë
Shkeljet nisin që prej Mira Rakacollit, e cila ka pranuar të bëhet pjesë e një takimi ku janë të pranishëm më shumë se 10 persona, gjë që është e ndaluar në kuadër të masave të pandemisë së koronavirusit. Por fotografitë nuk qëndruan gjatë në profilin e Gjebreas.

Dikush mund ti ketë treguar gafën që ka bërë në rrjete sociale, ose e ka vënë re menjëherë nga reagimet në komente dhe zëvendësoi me urgjencë fotografitë. Veprimi i saj nuk e zhbën përfshirjen e Rakacollit në një mbledhje, për të cilën duhet të merrte masa, jo më të përfshihej.

Fotografia ku duket Rakacolli është fshirë.
Mesa duket, qeveria shqiptare nuk do të ndalet, ndonëse vazhdimisht bie pre e skandaleve të ndryshme. Nuk mbetet jashtë vëmendjes rasti i famshëm “Tirja” në spitalin që drejtohet nga bashkëshorti i Mira Rakacollit, Perlat Kapisyzi.

Postimi i përditësuar
“Shefqet Ndroqi” është kthyer në Covid 2 për të trajtuar pacientët e infektuar me Covid. Para disa ditësh, një emision investigativ zbuloi skandalin korruptiv pasi Tire Alldervishi, sanitarja që shtirej si infermiere zhvati 8 milionë lekë vajzës së një gruaje të shtruar në spital, e cila ndërroi jetë.

Jo vetëm ky rast nxjerr zbuluar menaxhimin e pandemisë nga qeveria “Rama”. Fax News ka raportuar aktet e vetëvrasjes të kryera nga pacientët e infektuar, të cilët hidheshin nga dritaret apo ballkonet e spitalit duke i dhënë fund jetës, por nuk ka asnjë informacion se çfarë rëndon gjendjen e tyre psikologjike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here