I besoi ëndrrës 20 vjeçare të burrit, shpërblehet gruaja. Fiton 60 milion dollarë në llotari

0
50

Gruaja e quajtur Deng Pravatoudom, 57 vjeçe, ka luajtur llotari për dy dekada duke përdorur një sërë numrash që burri i saj ëndërronte rreth 20 vjet më parë.

Në dhjetor, ëndrra e tij u bë realitet kur gruaja e tij luajti ato numra dhe fitoi një çmim prej 60 milion dollarësh, thanë Ontario Lottery and Gaming (OLG) në një njoftim për shtyp të hënën.

Më 1 dhjetor, nëna e dy fëmijëve, e cila u pushua nga puna gjatë pandemisë, shkoi në bankë për të paguar disa fatura ndërsa burri i saj kontrollonte biletat.

Kur u kthyen në makinë, ai i tha asaj se kishin fituar 60 milion dollarë.

Isha i lumtur në ekstazë, po qaja në të njëjtën kohë. Nuk mund ta besoja në fillim,” tha Pravatoudom gjatë një feste virtuale, ku asaj iu dha çeku. “Unë do të blej një shtëpi, dhe nëse më lejohet pas Covid, do të udhëtoj botën“.

Pravatoudom emigroi nga Laosi në Kanada me 14 vëllezërit e motrat e saj në 1980. Për dekada, ajo dhe burri i saj kanë punuar shumë për të mbajtur familjen e tyre, tha ajo.

Familja ime u sponsorizua nga një kishë lokale sepse nuk kishim asgjë, unë jam mirënjohëse për mbështetjen e madhe që na dhanë përgjatë viteve,” tha ajo. “Burri im dhe unë kemi punuar me orë të gjata si punëtorë të përgjithshëm për mbi 40 vjet, duke u përpjekur të kursejmë atë që kemi mundur për familjen tonë. Për shkak të pandemisë unë u pushova nga puna pranverën e kaluar, kështu që këto para sigurisht do të ndihmojnë në lehtësimin e jetës sonë,” u shpreh Pravatoudum.

Së bashku me blerjen e disa diamante, Pravatoudom dhe burri i saj së pari do të paguajnë faturat e tyre dhe do të ndihmojnë fëmijët e tyre, të cilët ajo thotë se janë të lumtur për prindërit e tyre.

Ata thanë: ‘Mami dhe Babi ju keni punuar kaq shumë për 40 vjet dhe keni bërë shumë sakrifica, kështu që ju e meritoni këtë lumturi ‘,” tregon Pravatoudom.

(E.H/Faxweb.al)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here