Mançester Junajtid “ia merr” dorën” Liverpulit

0
47

Mançester Junajtid me sa duket ia ka marrë dorën Liverpulit tashmë që mund ta konsderojmë zyrtarisht në krizë. Sikur mos të mjaftonin rezultatet negative radhazi në kampionat, skuadra e Jurgen Klop u eliminua edhe nga FA Cup në raundin e 1/16-ave pasi u mposht me rezultatin 3-2 nga Mançester Junajtid në derbin e Anglisë.

Gola dhe spektakël në “Old Trafford”, teksa në fund festuan djemtë e Ole Gunnar Solskjaer, të cilët ndodhen edhe në krye të Premier League. Mançester Junajtid kalon në raundin tjetër dhe fut në krizë te Liverpulin.

Në raundin e 1/8-ave avancuan edhe Leister e Bërnlej, që fituan respektivisht 1-3 dhe 0-3 në transfertat ndaj Brentford dhe Fulham.

B.T (Dosja.al)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here