“Duan ti bëjnë nënën këtij vendi”, Rama shthur gojën për përgjimet e anti-mafias: Ky është prioritet i atyre që ushqejnë këtë çështje

0
48

Kryeministri Edi Rama teksa po përgjigjej për përgjimet e antimafias italiane ka shpërthyer në fyerje për mediat dhe politikën. Kryeministri tha se kjo çështje që sipas tij është vetëm një tymnajë, ushqehet nga ata që kanë për prioritet “t’ja bëjnë nënën këtij vendi”.

“Sipas Prokurorisë italiane që po e citoj: Pas më shumë se një viti udhëtimesh në Tiranë, për investime që do të bëheshin në Shqipëri ata dështuan totalisht, dhe i vetmi investim që bën ishte ai për një dyqan rrobash pune, që doli kryesisht me humbje. Ky është citim nga konkluzionet e Prokurorisë italiane. Ky është një turp që i mëshiron më së miri ata që e ushqejnë këtë lloj qasje, dhe mendjen për tia bërë nënen këtij vendi e kanë priorit. Duan ti bëjnë nënën këtij vendi”-tha Rama.

(F.g/dosja.al)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here