Ronaldo ‘Fenomeni’ çudit me deklaratën e tij: Nëse do të fitoja Champions Leaguen me Interin do prisja gishtin, ndërsa me Realin do prisja…

0
53

Ish-futbollisti legjendar dhe pronari aktual i ekipit spanjoll Valladolid, Ronaldo ka bërë një deklaratë interesante.

Ai tha se do ta këpuste gishtin vetëm për ta fituar Champions Leaguen me Interin ose Real Madridin.

“Do të lija dy gishta, njëri për Libertadores dhe tjetri për Champions League. Do të doja të kisha fituar njërën me Cruzeiro ose Corinthians dhe tjetrën me Interin ose Real Madridin” – tha Fenomeni.

Ronaldo ka luajtur për ekipet si Barcelona, Inter, Real Madrid e Milan.

Nesër do të zhvillohet finalja e Copa Libertadores mes Santosit dhe Palmeiras.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here