E rrallë, peshkaqeni i ngordhur del në breg në plazhin e Velipojës

0
180

Një peshkaqen i ngrodhur është nxjerrë në breg nga ujërat e Adriatikut. Peshkaqeni është gjetur këtë të dielë në brigjet e plazhit të Velipojës në vendin e quajtur Gryka e Vilunit.

Kjo specie ka tërhequr vëmendjen e banorëve të zonës dhe vizitorëve, ndërsa ende nuk është marrë asnjë masë për largimin e tij nga bregu.

Ndërkohë më herët specie të llojit të tillë janë gjetur të ngordhura në ujërat e detit Jon. /abcnews.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here