Kupa e Botës për Klubet/ Bayer Munih përballet sot në gjysmëfinale me skuadrën e Al Ahlyt, cili është ekipi që pret në finale “bavarezët”

0
74

Fituesi i Ligës së Kampionëve edicionin e kaluar, Bayern Munich e nis sot aventurën në Kupën e Botës për Klube.

“Bavarezët” kanë përballë në gjysmëfinale ekipin e Al Ahlyt, ndeshje kjo që nis nga ora 19:00.

Kjo garë është duke u mbajtur në Katar, kurse tashmë është mësuar edhe finalisti i pare. Ekipi meksikan, U.A.N.L Tigres mposhti minimalisht Palmeiras mbrëmë dhe siguroi finalen.

Mbetet të shihet se cili nga këto dy ekipe do t’i bashkohet klubit meksikan në finale.

(E.G/Faxweb.al)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here