Protestat në Shkodër, banorët: Do kërkojmë dëmshpërblim, me ardh sot Rama pas 1 viti e gjysëm në Shkodër, më duket absurde

0
44

Banorët në Shkodër kanë dalë ditën e sotme në protestë për shkak të zonave të përmbytura. Kjo protestë bëhet në ditën kur kryeministri Edi Rama pritet të jetë i pranishëm në procesin e vaksinimit që do të mbahet në stadiumin e zonës.

Banorët shprehen se vizita e Ramës në këtë ditë është absurde. Banori i bën kërkesë banorëve që të ngrihen në protestë si dhe shprehet se do të kërkojë dëmshpërblim.

‘Shteti të ulet më këmbë në tokë dhe të shohi sic e ka zakoni shqiptar. Unë kam dasht ta përfshëndes ta përqafoj se po na sjell një buqet pas një viti e gjysmë. Me ardh sot pas 1 viti e gjysëm që Shkodrën e ka quajtur epidemi, me tw dhwnat qw ka dhwnw më duket absurde. Asnjë ndihmë për tokat e përmbytura. Unë i bëj thirrje qeverisë që të mbështesë banorët. Unë jam nis vetëm në 6 e gjysëm me cizme të larta nga vendi. Do kërkoj dëmshpërblim. Në si banorë e shprehim indinjatën nëpërmjet jush.’– shprehet një banor.

(A.B)/Dosja.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here