Rikthehet ankthi në Durrës, tërmeti zgjon qytetarët në orët e para të mëngjesit

0
44

Një tërmet me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter është shënuar në orët e para të mëngjesit të sotëm në Durrës.

Lëkundja ka qenë e mesatarisht e fortë dhe ka mjaftuar të zgjojë dhe të frikësojë disi banorët e Durrësit. Lidhur me tërmetin ka patur shumë raportime nga ana e qytetarëve dhe në rrjetet sociale.

Megjithatë, ende nuk raportohen dëme materiale apo të lënduar. Tërmeti ka qenë me thellësi 2 km dhe me epiqendër detin Adriatik.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here