140 kandidatët e PD-së/ Përjashtime dhe risi, zbulohet lista e plotë në të gjitha qarqet

0
171

Zbardhet lista e plotë e kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike. Gazetari Juxhin Mustafaraj raporton se këta emra janë miratuar në mbledhjen e Kryesisë dhe pas kësaj do të votohet në Këshillin Kombëtar, për t’u dorëzuar para mesnatës në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.

Keyedemokrati Lulzim Basha kryeson Tiranën. Qarku i Kukësit udhëhiqet nga Flamur Hoxha, ndërsa ai i Gjirokastrës nga Tritan Shehu. Në  Lezhë, Mark Marku, në Dibër kryeson Xhelal Mziu, në Elbasan Gazment Bardhi, në Berat Tomor Alizoti, në Shkodër Helidon Bushati, në Fier Enkeled Alibeaj. Në listën e Shkodrës rendit i shtati Bardh Spahia dhe i teti Bardh Spahia.

Ish-kryeministri Sali Berisha do të kandidojë sërish për deputet i pozicionuar në listën e Tiranës. Ndërkaq, sipas marrëveshjes së arritur aleatët e PD, si Shpëtim Idrizi dhe Fatmir Mediu ndodhen në vende të sigurta në Tiranë.

Lista:

Tiranë

Lulzim Basha
Jorida Tabaku
Afred Rushaj
Albana Vokshi
Sali Berisha
Agron Shehaj
Fatmir Mediu
Grida Duma
Shpetim Idrizi
Belind Kelliçi
Dashamir Shehi
Mesila Doda
Aleat
Flamur Noga
Orjola Pampuri
Aldo Bumci
Ivi Kaso
Oriela Nebiaj
Gent Strazimiri
Clirim Gjata
Mirela Tabaku
Aleat
Enkeleda Sallaku
Aleat
Dorian Teliti
Arjana Cela
Aleat
Aleat
Taulanta Jupi
Aleat
Lediana Fratari
Aleat
Aleat
Aleat
Mimoza Hajdarmataj
Gentian Muca
Mirash Shkodra
Vijon

Qarku Kukës

Flamur Hoxha
Isuf Celaj
shyrete Koka
Admir sinemati
Demush Kastrati
Vjollca Omuri

Gjirokastër

Tirian Shehu
Roland Bejko
Entela Shehaj
Aleat –
Myzafer Elezi
Johana Qerollari
Bajram Hysa

Dibër

Xhelal Mziu
Kreshnik Çollaku
Dhurata Çupi
Edmond Isaku
Luan Haka
Irini Shehu
Shaban Izvira
Denisa Vata
Jeton Kaloshi

Berat

Tomor Alizoti
Kasem Mahmumataj
Aferdita Pushi Gjini
Bujar Hoxhaj
Pellumb Nako
Alketa Mukavelati
Ardit Benja
Denis Sahatçiu
Ermira Bullari Arizi
Muharrem Hoxhaj

Shkodër

Helidon Bushati
Emilia Koliqi
Ramadan Likaj
Greta Bardeli
Zef Hila
Ludovik Hasanaj
Bardh Spahia
Nard Ndoka
Izmira Ulqinaku
Aldo Gega
Arben Gjuraj
Helga Sallaku
Hil Kola
Ermira Cobaj
Vijon..

Elbasan

Gazment Bardhi
Flutura Açka
Lefter Gostenja
Dashnor Sula
Eugen Isai
Zheni Gjergji
Fadil Merzheku
Qani Xhafa
Aleat
Durim Çekrezi
Ibrahim Sako
Aleat
Anila Bishqemi
Ardian Zeneli
Mehdi Shehu
Erlind Gurra
Aleat
Megi Balliu
Vijon..

Fier

Enkeled Alibeaj
Eralda Tase Bano
Saimir Koreshi
Luan Baçi
Aleat
Ilda Dhori
Agron Kapllanaj
Aleat
Luljeta Sejko
Aleat
Ndricim Bali
Alketa Luga
Dilaber Kamberi
Edmon Cepele
Elisabeta Rredhi
Jakup Beqiri
Ledio Kastrati
Heriselda Prishta
Roel Zoga
Leonard Feleqi
Ardian Ferro
Edi Nushi
Ledia Shehu

Korçë

Edmond Spaho
Sorina kKoti
Ervin Salianji
Bledion Nallbati
Salaudin Jakupllari
Marjeta Halili
Andrea Mano
Alfred Gega
Suela Myrtellari
Anila Hysenbegasi
Arben Kambo
Nikollaq Doku
Landi Gusho
Kico Tane
Aleat
Vijon…

Vlorë

Bujar Leskaj
Ina Zhupa
Fatjon Veizaj
Arber Agalliu
Gezim Ademaj
Nada daullja
Jolio Dine
Julin Zoto
Nada Mecorapaj
Aleat
Athird Hoxhaj
Alta Azizi
Lorenc Danaj
Aleat
Edmon Fetahu
Manjola Cikuli
Hysni Sharra
Ilir Gunbardhi
Afrovita Dhimojani

Lezhë

Marl Marku
Agron Gjekmarkaj
Lindita Metaliaj
Kastriot Piroli
Zef Gjoka
Roza Hila
Gjivalin Lasku
Salvator Kacaj
Aleat
Albert Melyshi
Vijon..

Durrës

Edi Paloka
Agron Duka
Merita Bakiu
Oerd Bylykbashi
Ferdinand Xhaferi
Andia Ulliri
Igli Cara
Rezart Tusha
Manjola Luku
Aleat
Agim Baci
Blerina Reci
Selman Tema
Erzen Laci
Riselda Kalia
Aulon Kalaja
Artion Bajramaj
Arjeta Keci
Armand Brahimaj
Ivo Jorgoni
Edlira Devolli

g.v/abcnews.al

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here