Përsëritet droni i Ballist Morinës në Spanjë

0
433

Një incident me dron, por fatmirësisht pa përplasje fizike si ai në përballjen Serbi-Shqipëri, është regjistruar në ndeshjen e La Liga mes Athletic Bilbao dhe Eibar.

Droni që kishte dhe një mesazh mbi një copë portokalli ra në mes të fushës duke ndërprerë takimin për disa momente.

Sipas mediave spanjolle, në mesazh shkruhej që ndeshjet e Kampionatit Europian të Futbollit Euro2020 të mos luhen në Bilbao./a2news.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here