Edi Ramën e ndalon policia në Vlorë, efektivi çuditet kur e shikon në timon: Po ika unë, ju mori lumi

0
51

Kryeministri Edi Rama ka qenë i ftuar në emisionin “Binjakët Shoë”, ku ka xhiruar edhe një pjess të vogël humoristike me vëllezërit Donald dhe Romeo Veshaj.

Fillimisht Rama është paraqitur si pasagjer, por më pas ka ëkrkuar që ta marrë vetë timonin e makinës për të shëtitur në Vlorë, ndërsa ka kërkuar që të dëgjinte edhe këngët e Dua Lipës.

Në atë moment efektivi i policisë Romeo Veshaj ndalon Ramën dhe habitet që ai është në timon, ndërsa kryeministri i kërkon që ta lërë të ikë pasi do që të shohë Vlorën.

Dialogu mes Edi Ramës, Donald dhe Romeo Veshajt:

Edi Rama: E di çke, hajde dil mbrapa se dua t’i jap vetë makinës.

Donald Veshaj: Ka ndodh ndonjë gjë e keqe? Pse je mërzitur? Çfarë ka ndodhur?

Edi Rama: Hajde mo mbrapa këtu. Dua të shoh Vlorën vetë aty, në timon.

Donald Veshaj: Do t’i japësh vetë makinës?

Edi Rama: Po, dua t’i jap vetë makinës!

Donald Veshaj: Ok…

Edi Rama: Dua Lipën ku e ke? Dua Dua Lipën aty.

Edi Rama: Të lutem lëre atë video, do më lësh të shijoj Vlorën?

Edi Rama: Po ky ça do tani?

Donald Veshaj: Polici?

Romeo Veshaj: A mund ta ulësh pak maskën?

Donald Veshaj: Po nuk jemi nisur akoma mo…

Romeo Veshaj: 12 si më dëgjon? Kam ndaluar një njeri të madh…

Polici: Ndonjë analist?

Romeo Veshaj: Më të madh, më të madh, ngrije.

Polici: Ndonjë biznesmen?

Romeo Veshaj: Më të madh, më të madh, ngrije.

Polici: Ndonjë deputet?

Romeo Veshaj: Opo ngrije akoma.

Polici: Ministër?

Romeo Veshaj: Më të madh të them.

Polici: Po Ramën s’e ke ndaluar pra.

Romeo Veshaj: Po ça thua o vëlla, ky Ramën e ka shofer.

Edi Rama: Po ça thua mo, do na lësh të ikim tani se kemi dalë të shohim Vlorën vetëm.

Romeo Veshaj: Prit pak, mos ik, e di që gjendja…

Edi Rama: Po ça është ky ore…Ore do iki të shoh Vlorën.

Romeo Veshaj: Aaa, për të parë Vlorën.

Edi Rama: Po ça? Po ika unë, ju mori lumi. A jeni në terezi apo jo?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here