Sondazhi i TCH për Tiranën: PS 19 mandate, PD shkon në 17, asnjë deputet për LSI

0
53

Ndërsa na ndajnë edhe pak ditë nga gara e 25 prillit, Top Channel ka publikuar sondazhin për zgjedhjet parlamentare të qarkut të Tiranës.

Nga 36 mandate, sipas këtij sondazhi, IPSOS-Top Channel , 19 prej tyre i merr PS, PD ka një rritje të ndjeshme, ku nga 11 mandate në 2017- ën, shkon në 17 ulëse në Kuvend, ndërsa LSI mbetet duarbosh.

Nëse bëhet një krahasim me zgjedhjet e vitit 2017, PS rritet me 1 mandat, ndërsa PD rritet ndjeshëm me 6 mandate dhe LSI i rrëzohen 5 mandatet që fitoi në ato zgjedhje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here