Kthjellime dhe reshje shiu! Si do të jenë temperaturat ditën e sotme

0
43

Mot i paqëndrueshëm pranveror ka përfshirë vendin ditën e sotme.

Sipas MeteoAlb vendi ynë do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare ku në skajin verior dhe zonat lindore priten edhe reshje të izoluara dhe të pakta. Por pas mesditës pritet largim i vranësirave dhe mbizotërim të motit me diell në territorin shqiptar.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes ku minimumi do jetë 2°C, por rritje të lehtë sjellë dhe mesdita ku maksimumi në rang vendi do shënojë 18°C. Era do fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë.

(A.B)/Dosja.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here