“Çfarë bleu, bukë të bardhë apo të zezë?” Ja si është një ditë pune e Patronazhistit

0
77

Nga Ngop

Që prej 10 prillit, kur portali Lapsi.al zbuloi skandalin me përdorimin e të dhënave personale të 910 mijë qytetarëve të Tiranës nga PS, patronazhisti është kthyer në një emër “familjar” për të gjithë ne.

Të gjithë e gjetëm veten tek ajo databazë, por disa prej nesh e njihnim me emër dhe fytyrë, ndërsa të tjerë as kishin dëgjuar ndonjëherë për të. Kryeministri Rama fitoren e 25 prillit ua dedikoi kryesisht atyre.

Por ajo që të gjithë nuk dimë është sesi është një ditë pune për patronazhistin.

Faqja e facebook “Ngop” sjell përmes sarkazmës një video që është bërë hit në rrjet sesi patronazhisti mbledh të dhënat mbi personat që ka në patronazhim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here