Udhëtim në qytetin e serenatave atje ku turizmi merr një trajtë te re

0
50

Një udhëtim drejt qytetit të serenatave, në Korçën e mikëpritjes dhe në gjurmët e filmave shqiptar, ku turizmi merr një trajtë të re.. Bon Yoyage, nga Alma Celaj është një format i dedikuar tërësisht sektorit të turizmit dhe kryesisht strukturave akomoduese e pritëse (hotele, resorte,bujtina,agroturizëm) të sjella në ekran si sugjerim për fundjavën, pushimet verore apo ato sezonale ne Vizion Plus

Një qytet që ta fal magji,kemi mbëritur në qytetin e serenatave,ose siç të gjithe i referohen Parisi i Vogel,në fakt një qytet i vizituar pa fund nga Shqiptarët por edhe nga të huajt,jo vetëm ne fundjavë por gjatë gjithë vitit.

Çfarë e bën atë tërheqës …janë njerëzit,sharmi i qytetit apo mikpritja e tyre …ketë e zbulojmë permes një guide të veçante në nje bisedë me Brunildën Petagogen dhe eksperten e Turizmit ,për me teper ndiqni videon e mësipërme./korcablog

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here