“Ata janë jetimët e pambrojtur të botës së vdekur demokratike”, deputetja e Vetëvendosjes dënon sulmet ndaj Palestinës

0
43

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Labinota Demi-Murtezi ka reaguar ndaj sulmeve të Izraelit ndaj Palestinës.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, deputetja e Vetëvendosjes ka dënuar këto sulme duke i cilësuar palestinezët si “jetimë të pambrojtur të botës së vdekur demokratike”.

“Palestina dhe palestinezët, jetimat e pambrojtur të “botës së vdekur demokratike”.#FreePalestine”, ka shkruar deputetja Murtezi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here