Vllaznia mund Partizanin, titulli edhe me prane per kuqeblute

0
622

Vllaznia mund 1-0 Partizanin brenda ne “Air Albania” dhe eshte ne gare per titullin kampion teksa gjithcka do te vendoset te merkuren ne Shkoder ndaj Lacit.

Ne pjesen e pare Vllaznia ka rastet e saj por edhe Partizani megjithate ajo do te mbyllej ne barazim pa gola 0-0. E dyta nis me mire per kuqeblute qe krijojne dy-tre mundesi te mira shenimi, per te mberritur tek minuta e 73-te e ndeshjes.

Kruja gjuan dy here ne drejtim te portes dhe topi mbet ne doren e Belices, Arbitri Jorgji konsultohet edhe me Bajramajn pas porte dhe ato akordojne 11-metersh.

Nga pika e bardhe Herald Marku tregohet i sakte duke e derguar topin ne krahun e kundert te portierit Hoxha dhe Vllaznia kalon ne avantazh.

Me pas deri ne minutat e mbetura te ndeshjes dhe gjithcka do te mbyllej me fitoren e madhe te Vlalznise 1-0. Nje fitore qe e le skuadren shkodrane ne gare per titullin kampion.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here