Në HUMOR! Berisha shfaqet sërish në televizion pas shpalljes non-grata: Dritat mavi mi zhduk sonte, i dua blu, edhe ujin

0
65

Ish-kryeministri Sali Berisha është shfaqur në një studio televizive pak javë pas u shpall non-grata nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. I pranishëm në “Zonë e Lirë”, Berisha është shfaqur në një humor të mirë, dhe madje është futur duke qeshur gjithë kohës.

Por, sapo u ul në poltron, ish-kryeministri lëshoi një kritikë. Ai kërkoi që dritat me njgyrë ‘mavi’, simbol i Partisë Socialiste të mos ekzistonin në studio, por të ishin ngjyrë blu. Madje edhe ujin e kërkoi me njgyrë blu. Sigurisht që të dyja dëshirat, iu realizuan.

Pjesë nga biseda:

Sali Berisha: Mi zhduk pak këto dritat mavi

Arian Çani: Nuk i do këto e?

Sali Beirsha: Jo, jo, blu të gjitha sonte. Edhe ujin të lutem.

Arian Çani: Ja blu e ke.

Sali Berisha: (Merrr shishen e ujit e shqyrton). Blu, blu…

(f.m/dosja.al)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here