Kujtim Gjuzi zbulon pazaret dhe i bën shantazh Ramës: Mijëra euro deputetëve për shkarkimin e Metës, President të bëhet një katolik…

0
60

Deputeti Kujtim Gjuzi, ka zbuluar pazaret e fshehta që po bëhen për të blerë deputetët, në mënyrë që të votojnë pro shkarkimit të Presidentit Meta. Ai thotë se deputetët e pavendosur, e kanë ngritur pazarin në mijëra euro, teksa i bën “shantazh Ramës, pasi shprehet se Kryeministri nuk do të arrijë të mbledhë 94 votat e nevojshme, për shkarkimin e Metës. Gjuzi thotë se Presidenti, duhet të bëhet një katolik, duke propozuar Zef Shtjefnin, me të cilin publikon edhe një foto gjatë një darke, ku në tavolinë ndodhen edhe Selami Jenishehri dhe Adriatik Alimadhi.

Postimi i plotë:

KATOLIKU PER PRESIDENT. MEGJITHESE NE KRYE TE TRAPEZIT ME BALLISTE, KONSERVATORE & PENSIONISTE; KATOLIKU “HUMBET” SHANSIN SI KANDIDAT PER PRESIDENT PAS 107 VITE PREJ NGA NJE KATOLIK  ISHTE NE KRYE TE SHQIPTAREVE  PRICE WILHELM WOOD QUHEJ EDI RAMA BEN SIKUR SHKARKON ILIR METEN…. NUK KA 94 VOTA. NESE I BLEN SIC EDI RAMA I BLEN ZGJEDHJET NE PS BLEN KRYETARIN E PD SLEN DEPUTET PA BLERE MEGJITHESE NUK VJEN VETE NE SEANCEAT PLANARE NGARKON TRUPEN E PAZARXHINJEVE TE “NEGOCIOJNE”  ME DEPUTETE PER DALJEN NE TREGUN E ROSKOVECIT TE MALLIT PRESIDENCIAL PRODHIM EDI RAMA PRILL 2017. DEPUTETET “REBELE” QE TASHME JANE ATA TE PS TE PAVEDOSUR NE LISTEN RAMA PRILL 2021 KANE NGRITUR PAZAR CMIMI = MIJRA $

“PKKA” SHPRESON DHE BESON QE GJYKATA KUSHTETUESE NESE VOTOJNE PRO SHKARKIMIT 94 DEPUTETE  NUK BESOJ SE “SHITET” TEK SEKSERET E EDI RAMA I CILI PO LOBON NDER DIPLOMATE JO VETEM NE TIRANE PER NJE “SHKARKIM TE MUNDESHEM TE PRESIDENTIT I.M NE BESOJME SE NUK ARRIJNE TE BEJNE TREG PER TE SHKARKU NJE PRESIDENT NEN HETIM SEPSE KRIJOHET PRECEDENT DHE DIKUR I VJEN RRADHA EDHE VETE EDI RAMES + LB  NE KETO KUSHTE PRESIDENTI NE DEYRE ESHTE I DYZUAR TA NJOHE APO JO LEGJITIMITETIN JURIDIK TE VOTES PARLAMENTARE NISMA NE FAKT ESHTE DIPLOMATIKE PER TA LARGUAR I.M.

QE PREJ 11 VITE ME PARE KUR PRESIDENTI SHKOJ PA “LEJE” NGA DIPLOMACIA ATLANTIKASE PER MIK NE DAMASK – SIRI TE PRESIDENTI BASHAR AL ASAD BURRE KY I NJE ZONJE KATOLIKE SHOQE E PRINCESHES SE NDIERE LEDY DIANA…?! KONSERVATORET I BEJNE FTESE PRESIDENT I.M SIC I KANE BERE KETU E 4 VITE ME PARE TE MOS MERRTE DETYREN E PRESIDENTIT SEPSE DO TE KISHTE KETE FAT PRA DO TE VENDOSEJ NE DISEKUJLIBER DIFERENCIAL ZGJEDHJA ME E SHKELQYER PROPOZIMI KONSERVATOR ILIR META JAP DOREHEQJE. DY MUAJ ME SHUME APO DY MUAJ ME PAK PRESIDENT E CE PASTAJ KUR EDI RAMA DON TA KAPE ATE INSTITUCION PER VAKANCEN E TIJ ME TE FUNDIT LERE LERE ILIR META LERE DHE MOS HARRO TI KERKOSH QERANE 5 VJECARE LERE TA KAPE  EDI RAMA EDHE PRESIDENCEN ILIR

DOREHEQJA, ESHTE AKT QYTETAR. BESOJ SE DIBRANIA MONIKA KRYEMADHI KESAJ HERE KA TE DREJTEN TE KERKOJE DOREHEQJEN E BASHKESHORTIT TE SAJ ILIR META gj.k d.v

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here