Edi Rama jep lajmin për Shkodrën: Nisi sot fushata e hedhjes së insektit që lufton “grerëzën e zezë” të gështenjave

0
52

Kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në facebook ka bërë me dije se ditën e sotme ka nisur në zonën e Reçit Shkodër, fushata e hedhjes së insektit që lufton “grerëzën e zezë” të gështenjave.

Rama thekson se kjo është një mertodë e certifikuar nga BE që siguron ruajtjen e gështenjave pa pasur nevojën e kimikateve.

Kryeministri Rama në facebook:

Nisi sot në zonën e Reçit Shkodër, fushata e hedhjes së insektit që lufton “grerëzën e zezë” të gështenjave

Kjo metodë e çertifikuar nga BE siguron ruajtjen dhe mirëmbajtjen pa pasur nevojën e përdorimit të kimikateve duke garantuar cilësinë e këtij produkti shumë të kërkuar në tregun vendas dhe ndërkombëtar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here