Panik te Franca, Benzema dëmtohet dhe rrezikon Euro 2020 (FOTO+VIDEO)

0
25

Nuk ka shkuar si duhet rikthimi i Karim Benzema në kombëtaren franceze pasi sulmuesi është dëmtuar në miqësoren e zhvilluar mbrëmjen e sotme ndaj Bullgarisë.

33 vjeçari la fushën në minutën e 41-të të takimit duke e pasur të pamundur vazhdimin e ndeshjes.

Nuk dihet nëse ishte dëmtimi që e detyrojë të dalë nga fusha apo nuk trajneri Deshmap nuk dëshiroi të rrezikonte në prag të kompeticionit.

Ndërkohë shumë shpjet mund të ketë një njoftim zyrtar nga përfaqësuesja e ‘’gjelave’’ të cilët rrezikojnë të humbasin një ndër lojtarët më të rëndësishëm në prag të Kampionatit Europian./panoramasport

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here