Nuk ndalen gafat e Selami Jenisherit në Kuvend: “Do t’i dalim për zot nipërve pensionistë”

0
39

Deputeti i opozitës së re, Selami Jenisheri, ka mbajtur sot një fjalim në Kuvend. Prej andej, ai ka folur për zgjedhjet e 25 Prillit.

Deputeti ka folur edhe për emigrantët që iu mohua e drejta të votonin. Por në fjalën e tij, ai ka bërë një gafë.

Ai është shprehur se “do u dalim për zot nipërve dhe mbesave tona pensionistë”. “Do ta çojmë në Gjykatën Kushtetuese, koalicioni ABOK me drejtuesin tonë Kujtim Gjuzin.

Do t’i dalim për zot nipërve dhe mbesave tonë pensionistë, të cilëve u është mohuar e drejta të votonin”, tha Jenisheri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here