BE hoqi kufizimet për lëvizjen e lirë, Rama: Ia dolëm, ne nuk ndalemi më!

0
71

Kryeministri Edi Rama ka reaguar mbi vendimin e BE-së për të lejuar lëvizjen e qytetarëve nga tetë vende jashtë unionit drejt saj, pa pasur nevojë për masa shtrënguese anticovid. Rama thotë se ky ishte një lajm i shumëpritur, dhe se Shqipëria tashmë nuk do të ndalet më në betejën kundër Covid.

POSTIMI:

LAJMI QE PRISNIBashkimi Europian ka hequr kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore jashtë BE, duke përfshirë edhe ShqipërinëIa dolëm edhe kësaj sfide, sepse NE, SHQIPËRIA, NUK NDALEMI MË në ngjitjen tonë drejt majës ku e meritojnë fëmijët tanë.

(a.b)/dosja.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here