Franca fiton ndaj Gjermanisë me rezultatin 1 me 0

0
42

Dy gjigantët europianë u përballën mbrëmjen e sotme në fazën e grupeve. Francë-Gjermani ishte sfida e shumë pritur për tifozët që kishte rezervuar “Euro 2020” e që përfundoi me fitoren e ‘gjelave’. Ndeshja nisi në orën 21:00 dhe kjo është ndeshja hapëse e Grupit F që do u zhvillua në “Allianz Arena” në Munich.

‘Gjelat’ erdhën në këtë evropian me statusin e kampionit të botës, dhe u panë në sytë e të gjithëve si favorit absolut. Vetëm pak minuta para fillimit të ndeshjes, janë publikuar dhe formacionet zyrtare që do të përfaqësojnë ekipet në fushën e blertë. Në minutën e 20-të, Humels shënoi autogol, duke i dhuruar dhe fitoren Francës.

(F.m/Dosja.al)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here