“Kush je ti more zotëri?”, Osman Mula i kthehet Edi Ramës: Asnjë politikan nuk e arrin madhështinë e një futbollisti

0
168

Në emisionin “Ora Sport Euro 2020” ishte i ftuar Osman Mula që nuk kurseu indinjatën e tij për kryeministrin e vendit, Edi Rama. Kjo për shkakun se njeriu që drejton Shqipërinë organizon mbledhjen e Asamblesë të PS në “Air Albania”, por nga ana tjetër mbyll stadiumin për futbollin.

“Çfarë i dhe ti mundësi që këto vajzave ( Ne studio ishte e ftuar Megi Doci, futbolliste e Vllaznise) të ua hapësh stadiumin dhe të vijnë njerëz. Çfarë i dhe Shkodrës dhe Korçës, asnjë tifoz nuk lejove, dhe fill pas një jave e bëri Asamblenë në stadium.

Për 100 metra na ka ecur Kryeministri i shoqëruar nga kamera për të treguar se po futet në stadium. Po kush je ti mor zotëri, stadium është i futbolli, shko beje diku tjetër. Nuk është futbolli për këtë punë, stadiumin lërja futbollistit. Asnjë politikan nuk mund të arrijë forcën dhe madhështinë e një futbollisti”, tha Osmanmula. /Sport Ekspres/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here