Diell dhe temperatura tepër të larta, njihuni me parashikimin e motit ditën e sotme

0
63

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të ndjeshme ku do të variojnë: në zonat malore, nga 13°C në 27°C, në zonat e ulëta nga 20ºC në 34°C dhe në zonat bregdetare nga 22°C në 35°C.

Era do të jetë në drejtim Verior- Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot kryesisht të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 12°C në 27°C dhe në zonat e ulëta nga 15°C në 29°C.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit në qytetet kryesore të vendit, Kosovës dhe botës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here