“Euro 2020” kujton momentin kur Shqipëria shënoi golin e parë në kampionatin evropian

0
62

Për herë të parë në historinë e saj, skuadra shqiptare u bë pjesë e kampionatit evropian të futbollit, në vitin 2016.

Kuq e zinjtë ndezën zemrën e shqiptarëve kur zbritën në fushën e blertë të evropianët. Armando Sadiku na bëri të gjithëve krenari kur shënoi golin e parë në organizimin më të rëndësishëm për futbollin evropian, në 16 qershor 2016.

Që prej nisjes së “Euro 2020”, faqja zyrtare e kampionatit në “Instagram” ka risjellë disa prej momenteve më të rëndësishme, ndër vite, duke përfshirë dhe golin e Sadikut.

Top Channel

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here