Duhet patjetër të hani më shumë shalqi gjatë verës, këto 3 arsye e tregojnë më së miri domosdoshmërinë e tij

0
95

Ashtu siç dihet zakonisht, Shalqiri dhe vera shkojnë së bashku. Shalqiri është i freskët, i shijshëm dhe përmban shumë ujë duke e hidratuar trupin. Sidoqoftë, ka disa arsye të tjera përse duhet të konsumoni më shumë shalqi gjatë verës.

Mbron nga rrezet UV të diellit falë përmbajtjes së tij të lartë të likopenit, një karotenoid me veprim relativ.

Përmbajtja e tij flavonoide e bën atë të pajisur me veti anti-inflamatore.

I jep më shumë shkëlqim lëkurës tuaj duke neutralizuar radikalet e lira.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here