Dha ”shpirtin” deri në minutën e fundit, Granit Xhaka zgjidhet ylli i ndeshjes nga UEFA: Ku janë ata që nuk donin të vinin bast për ne?

0
121

Granit Xhaka, mesfushor i Zvicrës, foli për UEFA në fund të ndeshjes që fituan me penallti ndaj Francës. Shqiptari u zgjodh “Ylli i Ndeshjes”, dhe në fundin e saj ka pasur një mesazh për të gjithë ata që vinin bast të sigurt për fitoren e Francës.

“Fantastike, ne mund të kishim shkuar 2-0 në 90′ minuta dhe ta përfundonim ndeshjen, por penalltia e gabuar na bëri të vuanim shume.

U kthyem në lojë në finale duke treguar një forcë të madhe mendore, nuk di çfarë të them: ne barazuam për dhjetë minuta, pastaj te penalltite ndjeme emocione fantastike.

Sonte kemi shkruar historinë, të gjithë duhet të jemi krenarë për atë që kemi bëre.

Ku janë ata që nuk donin të vinin bast për ne? Tani të gjithë e dinë kush është Zvicra. Tani kemi një ndeshje të madhe kundër Spanjës, na duhet një paraqitje edhe më e mirë se sot”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here