Sot kanë sprovë të vështirë me Gjermaninë, “çunat” kanë nevojë për motivim. Mesazhi “hot” nga spitali për djemtë e Anglisë

0
58

Sot në Londër do të luhet një tjetër ndeshje drithëruese, e cila do të përcaktojë një nga skuadrat e 1/8 të Euro2020. Bëhet fjalë për ndeshjen Angli-Gjermani.

Miss Anglia, Dr Bhasha Mukherjee, u kthye nga India në fillim të pandemisë dhe ka shërbyer heroikisht në spitalin Pilgrim të Bostonit. Ndaj dhe vetëm disa orë para ndeshjes së madhe, ka vendosur që të motivojë djemtë e skuadrës.

“Përparimi i Anglisë në Euro2020 ka rritur moralin në vijën e frontit në spital. Gjithçka për të cilën po flasim jantë “Tre Luanët”,”-shprehet 25-vjeçarja, ndërsa ndan disa foto të saj.

Mbase do të jenë motivuese për djemtë e skuadrës…

(k.m/dosja.al)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here