Këngëtarja greke surprizon shqiptarët, performon në shqip këngën popullore ” 25 gërsheta”

0
160

Këngëtarja greke Glikeria ka kënduar për herë të parë në gjuhën shqipe.

Me këngën popullore “25 gërsheta”  të kënduar në kanalin televiziv ‘Mega’, Glikeria ka fituar zemrat e shqiptarëve. Videoja e performancës është publikuar në Facebook nga komuniteti shqiptar në  Greqi.

Kënga është përpunuar nga muzikanti shqiptar në Greqi, Dasho Kurti, dhe u këndua nga këngëtarja e njohur greke Glikeria.

(f.i/dosja.al)

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here