Anulohet koncerti i Vikena Kamenicës dhe Kastriot Tushës tek Ministria e Brendshme

0
89

Anulohet koncerti i Vikena Kamenicës dhe Kastriot Tushës tek Ministria e Brendshme. Artistët kanë kërkuar leje tek Bashkia e Tiranës për një vend tjetër por nuk u është dhënë leje. Ende nuk dihen detaje të tjera lidhur me rastin, ndërkohë që ende nuk ka asnjë reagim as nga Bashkia dhe as nga artistët.

Vetëm pak orë më parë Aleanca për Mbrojtjen e teatrit i është drejtuar artistëve me një letër publike që të mos interpretojnë në atë që ata e quajne ‘skenë krimi’. Aleanca, ju kërkon të rrinë larg filozofisë, “te hedhësh valle në skenën e krimit”.

(k.m/dosja.al)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here