FNSH dhe RENEA zbarkojnë në Kadastrën e Lushnjes, arrestohet kryetari i Bashkisë Fatos Tushe

0
68

Paraditen e sotme Prokuroria e Posaçme Anti-Korrupsion (SPAK) ka finalizuar një operacion masiv në Kadastrën e Lushnjes. FNSH dhe RENEA kanë arrestuar 10 persona mes tyre edhe kryetari i Bashkisë së Lushnjes Fatos Tushe.

Burime bëjnë me dije për ABC se Fatos Tushe dyshohet se ka dhënë leje ndërtimi të paligjshme për subjekte dhe individë të caktuar duke shfrytëzuar pozitën e tij si kryebashkiak i Lushnjes./abcnews.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here