Boshatisen plazhet për shkak të erërave dhe temperaturave të ulta

0
99

Plazhet e vendit janë boshatisur këtë të dielë për shkak të motit të keq me erë, vranësira dhe temperatura të ulta.

Në të gjithë bregdetin sot dhe në fillim të javës pritet të jetë mot me vranësira për shkak të stuhisë “Liqeni i ftohtë” që goditi Europën Perëndimore duke shkaktuar përmbytje dhe rreshqitje të dherave.

Greqia perendimore dhe veriore do të preket direkt nga kjo stuhi, ndërsa në vendin tonë pasojat pritet të jenë më të lehta.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here