Video/Orë policore muzikës, lokalet në lungomare vendosin Himnin Kombëtar

0
55

Disa lokale në zonën e Lungomares në Vlorë kanë protestuar këtë mbrëmje, lidhur me vendimin e Komitetit të Ekspertëve që ndalon muzikën pas orës 22:00.

Pikërisht në këtë orar, ata kanë vendosur njëkohësisht në bizneset e tyre Himnin Kombëtar, ndërsa shoqatat e bizneseve kanë kërkuar rishikimin e vendimit dhe zgjatjen e orarit, për të ndihmuar aktivitetin e tyre në këtë periudhë të turizmit.

Sikurse raportohet policia ndodhet në zonë dhe disa persona janë shoqëruar për thyerje të orarës policore./Opinion.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here