HISTORIKE/ Kosova merr medaljen e dytë të Artë, Nora Gjakova triumfon në sportin e xhudos

0
74

Kosova nuk ndalet së fituari medalje të Arta, kësaj rradhe i takon Nora Gjakovës e cila triumfoi në xhudo ndaj francezes, Sara Leon Sirike.

Diçka historike për Kosovën, ku dy ditë më parë medalje të Artë mori dhe xhudistja Distria Krasniqi.

Këtë Olimpiadë në “TOKIO 2020”, Kosova ka siguruar dy medalje të arta dhe e treta në dy Olimpiada, duke përfshirë dhe Majlinda Kelmendin në vitin 2016./PANORAMASPORT.AL

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here