Moti për diten e sotme, datë 2 Gusht 2021!

0
105

Ditën e sotme do të mbizotërojë moti i kthjellët në të gjithë vendin deri pas mesditës kur priten vranësira kalimtare në veri-verilindje, por mbrëmja sjell vetëm kthjellime.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes, por rënie me 2°C sjell mesdita duke luhatur vlerat ditore nga 18 në mbi 39°C.

Era do të fryjë kryesisht mesatare me drejtim perëndimor ndërsa pritet forcim i erës në mesditë dhe orët e para të pasdites në shtrirjen perëndimore duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë ndërsa mbi 5 ballë ngjitet dallgëzimi në kanalin e Otrantos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here