Braçe: Ky zjarr është i vënë me dore… Do ta paguaje shtrenjtë

0
97

Zv.kryeministri Erion Braçe shprehet se zjarri i vendosur në Lunxhëri është i qëllimshëm dhe se fatkeqësisht shkaktoi një viktimë për shkak të papërgjegjshmërisë njerëzore.

Në një postim në rrjetet sociale, Braçe thekson se autori do ta paguajë shtrenjtë pasi është kriminel dhe vrasës.

Braçe shkruan se të gjitha zjarret në vend janë të qëllimshëm dhe duhet të përgjigjen para ligjit të gjithë autorët.

“Shiheni; ky zjarr ne Asim Zenel është i vene me dore! Nuk ve dielli zjarr! Është një krim i rënde, i ndëshkueshëm! Te gjitha zjarret ne vend janë vene nga njeriu qe here është bari, here është bujk, por ne me te shumtën është kriminel, i qëllimtë deri ne vrasje! Ai qe ka vene zjarrin ne Asim Zenel është vrasës pas ngjarjes tragjike!

Policia njoftoi pak me pare për arrestimin e tre zjarrevenesve te qëllimtë ne jug te vendit. ILIR SKRAPALLIU-njeri prej zjarrvënësve dhe cilido duhet te paguajë shtrenjte shkrepësen e blere me te lire qe ndezën! Në këto ore kam një lutje”mos e ndiz atë shkrepëse,nuk është loje, e thjeshtë ta ndezësh por zjarrin se kontrollon dot me fryme siç fijen e shkrepëses!

Ndërkohë,pafund mirënjohës per zjarrfikës, rojtare te pyjeve, ushtare e oficere te forcave te armatosura, pilote, punonjës te emergjencave civile, police, vullnetare! Pune pa çmim!”, shkruan Braçe.

Kujtojmë këtu se nga zjarri në Gjirokastër mbeti viktimë Andrea Haxhiaj, i cili u asfiksua nga tymi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here