Edhe kodrat e Shengjinit perfshihen nga flaket, zjarri afrohet prane banesave

0
92

Kodrat e Shëngjinit janë përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme. Mësohet se kjo vatër e re është aktivizuar pas orës 21:00 dhe ka përfshirë kodrat pranë Ranës së Hedhun.

Kanë qenë pushuesit ata që kanë lajmëruar autoritetet për flakët dhe janë larguar menjeherë nga zona.  Kodrat e Shëngjinit janë shumë pranë zonave të banuara dhe shtëpitë janë në rrezik. Forcat e Armatosura dhe zjarrfikëset janë nisur drejt vendit të ngjarjes.

(F.m/dosja.al)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here