Çudira Shqiptare/ Dasmorët i japin birrë dashit dhe i lidhin fjongo te kuqe

0
170

Në Melgushë të Shkodrës, dasmorët nuk janë mjaftuar që ta konsumojnë vetë alkoolin por e kanë ndarë dhe me dashin.

Në një video që është shpërndarë në rrjetet sociale shihen dasmorët që kanë ngritur lart dashin dhe i japin birrë. Shihet që dashit i kanë vendosur dhe një fjongo të kuqe në kokë.

Personi që i jep birrën nuk e largon për asnjë moment, derisa kafsha ul kokën. Të gjithë të pranishmit qeshin dhe filmojnë.Dosja.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here