Kalimashi me flake…Rrezikohet te bllokohet tuneli

0
78

Nis misioni i parë i FSK-së fqinje, të cilët kanë ardhur për të na ndihmuar pasi vendi ynë po kalon një situatë të frikshme nga zjarret e mëdha.

Alarmi është dhënë në Kalimash, pasi era e fortë po përhap flakët duke i sjellë sa më pranë tunelit ndërsa rrezikohet fshati Shërmi. Tymi i dendur po hyn në tunel dhe rrezikon që të bllokohet e të bëhet i pakalueshëm.

Prej ditësh vijon të jetë aktive vatra e zjarrit në majën e Thirrës, mbi tunelin e Kalimashit në Kukës. Zjarri ka djegur sipërfaqe të mëdha, ndërsa në zonë ka prezencë të madhe tymi dhe flakët përhapen me shpejtësi./newsbomb.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here