Chelsea fiton superkupen e europes, mund Vilarealin me penallti

0
57

Chelsea fiton Superkupën e Europës nga ruleta e penalltive.90 minutat përfunduan në barazim 1-1. Goli i avantazhit për londinezët u shënua në minutën e 27’ nga Hakim Ziyech. Futbollisti 28 vjeçar shkundi rrjetën duke finalizuar aksionin e bukur të anglezëve.

Për fat të keq futbollisti maroken iu desh të linte fushën në minutën e 42-të për shkak të një dëmtimi teksa vendin e tij e zuri Cristian Pulisic.Por në fraksionin e dytë të lojës, spanjollët ishin më kërkues. Direktivat e Unai Emeri funksionuan dhe pas shumë rastesh skuadra spanjolle shënoime anë të Morenos në minutën e 67’.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here