Arbana Osmani i uron mirëseardhjen Afganëve: Do doja ti perqafoja të gjithë…

0
142

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, në Shqipëri mbërritën 121 afganë, ku mes tyre kishtë fëmijë dhe 11 foshnja.

Të parët që i uruan mirëseardhjen, ishin Kryeministri Edi Rama, ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim dhe Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka.

Ndërkohë personazhe të tjerë public, i kanë mirëpritur nga rrjetet sociale dhe një prej tyre është Arbana Osmani.

Moderatorja ka publikuar një foto në një nëne afgane, e cila mban fëmijën e saj në krah.

Krah fotos Arbana ka shkruajtur: Do doja shumë t’i përqafoja të gjithë këta njërëz. Mirë se vini!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here