Rama: Kjo eshte qeveria e re, zbulohen emrat…

0
39

Edi Rama: Qebveria e re: zv.kryeministri Arben Ahmetaj; ministri për Europën dhe punët e Jashtme Xhaçka, Peleshi në mbrotje, Cuci tek Brendshme.  Drejtësia Ulsi Manja; Financat dhe Ekonomia- Delina Ibrahimi; Infrastruktura dhe Shëndetësisë- Balluku dhe Ogerta Manastirliu;

Arsimi- Evis Kushi; Bujqësia- Frida Krifsa; Mjedisi- Mirela Kumbaro; Kultura-Elva Margariti; Qeveria e re do të ketë 4 ministra shteti; Elisa për Parlamentin, Edona Bilali për Sipërmarrjen, Bora Muzhaqi për Rininë dhe Fëmijët, Milva Ekonomi për Stadartet e Shërbimit

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here