Bajerni “asfalton” Barçen 0-3 dhe vazhdon të shkruajë historinë

0
85

Barcelona nuk arrin të bëjë asgjë përballë Bajernit, që dhe njëherë tjetër tregon se është favorit për fitimin e trofeut të Uefa Champions League. Thomas Mueller hapi siparin e golave në minutën e 33-te, teksa pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-1.

Kur pritej që Barcelona të hidhej në sulm për të gjetur golin e barazimit, ishte Bajerni i Mynihut që gjen golin e dytë me anë të Levandovski në minutën e 56-të. Pas këtij goli Barcelona i humbi totalisht shpresat për një rezultat pozitiv dhe Levandovski përfitoi përsëri nga një hutim në mbrojtje duke shënuar golin e tretë.

Katalanasit nuk arrijnë të hakmerren ndaj turpërimit 8-2 që pësuan ndaj Bajernit dy vite më parë. Ndërkohë që bavarezët vazhdojnë të shkruajnë historinë, ku kanë shënuar 24 gola në vetëm 4 ndeshje./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here