Basha dhe Gjiknuri “shkrihen” së qeshuri me deputetin e PD-së: Me kë talleni ju ore, në spital të del miu nga këmbët

0
147

Deputeti i Partisë Demokratike në Lushnjë, Sajmir Korreshi gjatëë fjalimit të tij në foltorene kuvendit ka kritikuar qeverinë për gjendjen e vështirë në të cilën qytetarët ndodhen.

Korreshi argumentat e tij i ka sjellë me raste konkrete dhe situata të caktuara të cilat kanë bërë që deputetët të “shkriheshin” së qeshuri.

Mirëpo, këto ankesa të deputetit nuk janë dukur dhe aq të rëndësishme pasi përveç deputetëve të PS-së,nuk kanë mbajtur dot të qeshurën as deputetët e Partisë Demokratike përfshirë dhe Lulzim Bashën.

“Këtu u tha se këtu kemi bërë shëndetësinë jashtëtoksore. Po hajde njëherë në spitalin e Lushnjës, të del miu nga këmbët e nuk din ku të vesh. Ju jetoni në ëndrra. Thoni se do bëni shkolla por nuk kemi më nxënës se të gjithë fëmijët kanë ikur”, tha Korreshi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here